Otevírací doba

PO: 8:00 - 11:00 / 12:00 - 16:00
ST: 8:00 - 11:00 / 12:00 - 17:00
ČT - PÁ: 8:00 - 11:00 / 12:00 - 15:00

Kontakt

+ 420 724 181 024
+420 383 399 162

Společenské hry

Společenské, deskové a karetní hry od Albi

V naší knihovně si kromě knih můžete jako registrovaný čtenář starší 15 let (mladší v doprovodu rodičů) zapůjčit i tyto společenské hry:

V současné době jsou k zapůjčení tyto hry:

Monster Park

Počet hráčů: 2-4
Monster park je rodinná hra pro nebojácné milovníky zábavních parků. Pořizujte si do svého parku různé příšery a zároveň se snažte vyhovět požadavkům návštěvníků. Kdo to dokáže nejlépe, získá nejvíce bodů a vyhraje! Stávají se z vás manažeři nově vznikajících parků příšer. Snažíte se kupovat karty prapodivných tvorů obývajících různá prostředí a vylepšujete svůj park tak, abyste splnili co nejvíce požadavků náročných návštěvníků. To však vyžaduje rozumné hospodaření s rozpočtem.
Pro věk: 7+

Mlsný Leon

Počet hráčů: 1 - 4
Zachraňte co nejvíce brouků ze spárů Mlsného Leona Chameleon si prozpěvuje a rozhlíží se kolem po chutné svačince. Když mrkne, musíte zachránit co nejvíce brouků. Pozor! Když vás chameleon uvidí, navine svůj jazyk zpět do pusy. Zachraňte nejvíce brouků a zvítězte!
Pro věk: 4+

Ubongo

Honba za diamanty
Ubongo je svižná rodinná hra, při níž si hráči pořádně potrápí svou hlavičku. Nabízí vyvážený poměr rychlosti a strategie, při hraní si procvičíte představivost a schopnost rychle řešit topologické úlohy. Pro děti je to tak výborná pomůcka pro správný rozvoj logického myšlení, pro dospělé vítané zapojení mozkových závitů. Stanete se objeviteli a přenesete se do světa šamanů, džungle a tajemných pokladů. Rychlé vyřešení záhadných hlavolamů vede k nalezení cesty k ukrytým diamantům.

Cortex Challenge - Mozkovna

Máte doma společenskou hru Cortex a už vás v ní nic nepřekvapí? Pak je tady Cortex 2, který přináší nové výzvy a vychází ze stejných principů. Na hráče čeká celkem 8 typů úkolů: Dvě věci najednou, Postřeh, Čtverce, Analýza, Jedinečnost, Kombinace, Cesta a Dotyková výzva procvičující logické myšlení, paměť, postřeh a také rozpoznávání předmětů hmatem. K tomu jsou určené unikátní 3D karty. V neposlední řadě se hráči také naučí řešit úkoly pod časovým tlakem. Procvičíte si mozek a také si jistě užijete spoustu zábavy.

Carcassonne

Carcassonne je populární společenská desková hra pro 2 až 5 hráčů, která zabaví celou rodinu na dlouhé hodiny. Tato taktická stolní hra vám přináší s každým tahem nové možnosti. Hra obsahuje celkem 72 stavebních karet, z kterých postupným přikládáním vzniká podoba krajiny s městy a kláštery, cestami a loukami a je každým dalším tahem větší a větší. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které můžete umisťovat své figurky, abyste sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již několik milionů kusů. Doporučená věková hranice je osm let, ale v základní verzi zvládají hru i mladší děti. Zato se všemi dodatky potrápí i některé dospělé.

Anti-Virus

Hlavolamová hra pro 1 hráče z řady SMART games. Zapojte své tělo i mysl a zbavte se zákeřného viru! Zákeřný virus napadl buňku lidského těla. Dokážete se ho zbavit dříve, než se rozmnoží a napadne další buňky? Tato hra je ještě větší výzvou, než to na první pohled vypadá.

Velbloudí dostihy na cesty

Počet hráčů: 2-4
Rodinná hra v cestovní verzi, které vychází z principů základní hry, přesto je jiná a nabízí více možností taktizovat. Vsaďte si na velbloudy na různých pozicích a popohánějte je.
Pro věk: 8+

X-Bere!

Počet hráčů: 2-4
Vykládání karet s čísly do řad? To už tady bylo. X bere! je karetní hra z rodiny 6 bere!. Avšak tentokrát může být v každé řadě jiný počet karet - a kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si vzít celou řadu. Naštěstí máte ještě svou vlastní řadu X, která vás může ochránit před nežádoucími kravami.
Pro věk: 8+

Costa Rica

Počet hráčů: 2-5
Společenská hra Costa Rica je typicky rodinná hra, která nabízí možnost uplatnit strategické myšlení a zároveň prověří schopnost riskovat. Hra vás zavede do deštného pralesa, kde budete mít za úkol vyfotografovat co nejvíce zvířat. Úkol to není tak snadný, jak se může na první pohled zdát. Vyvarujte se nebezpečným zvířatům, pořiďte co nejvíce fotek a staňte se nejslavnějším fotografem Costa Ricy!
Pro věk: 8+

Neobvyklí podezřelí

Počet hráčů: 3-16
V Neobvyklých podezřelých se budete snažit spolupracovat, abyste mezi podivnými individui odhalili pachatele. Pouze svědek ví, kdo ohavný čin spáchal, je ale vyděšený a odpovídá jenom ANO a NE. Kde je háček? Detektivové se tážou pouze na otázky ohledně pachatelovy povahy, chutí a zvyků a ne jeho vzhledu. Spekulujte a vymýšlejte nejrůznější teorie, abyste propojili jednotlivé podezřelé.
Pro věk: 14+

Ostrov Skye

Počet hráčů: 2-5
Ve společenské hře Ostrov Skye se stanete klanovým náčelníkem, který buduje svá panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Staňte se králem ostrova Skye. Ostrov Skye je hra, která osloví pokročilejší hráče. Hra vychází částečně z oblíbeného principu Carcassonne, ale je mnohem více strategická a plánovací.
Pro věk: 8+

Ominoes: Kostky bohů

Počet hráčů: 2-4
V abstraktní kostkové hře Ominoes: Kostky bohů vytváříte souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým zvoleným symbolem. Zapojte strategické myšlení, využijte chytře speciálních symbolů na kostkách a staňte se vítězem ve jménu svého boha.
Pro věk: 8+

V kostce! Mini První barvy

Počet hráčů: 2+
Hra V kostce! mini je vytvořena speciálně pro předškoláky. Je určena pro děti od 3 let a obsahuje 24 karet s obrázky, na kterých si děti hravou formou procvičují poznávání barev. Děti mohou na oboustranných kartách také popisovat obrázky nebo se jimi inspirovat při vyprávění příběhu.
Pro věk: 3+

Catan Hra o trůny - Noční hlídka

Počet hráčů: 3-4
Pomozte Noční hlídce bránit Zeď před nájezdy Divokých! Noční hlídka je hra, která spojuje svět Catanu a Hry o trůny. Základní hra se hraje obdobně jako klasický Catan, kdy hráči budují cesty, osady a tvrze, získávají suroviny, vyměňují je se spoluhráči. Zcela odlišný zážitek je varianta Noční hlídka, kde se hráči stanou veliteli Noční hlídky a snaží se bránit Zeď před Divokými ze severu. Když se jim to nepodaří a Divocí proniknou na hráčské území, mají hráči problém.
Pro věk: 12+