Společenské hry

Společenské, deskové a karetní hry od Albi

V naší knihovně si kromě knih můžete jako registrovaný čtenář starší 15 let (mladší v doprovodu rodičů) zapůjčit i tyto společenské hry:

V současné době jsou k zapůjčení tyto hry:

Velbloudí dostihy na cesty

Počet hráčů: 2-4
Rodinná hra v cestovní verzi, které vychází z principů základní hry, přesto je jiná a nabízí více možností taktizovat. Vsaďte si na velbloudy na různých pozicích a popohánějte je.
Pro věk: 8+

X-Bere!

Počet hráčů: 2-4
Vykládání karet s čísly do řad? To už tady bylo. X bere! je karetní hra z rodiny 6 bere!. Avšak tentokrát může být v každé řadě jiný počet karet - a kdo zahraje poslední kartu do příslušné řady, musí si vzít celou řadu. Naštěstí máte ještě svou vlastní řadu X, která vás může ochránit před nežádoucími kravami.
Pro věk: 8+

Costa Rica

Počet hráčů: 2-5
Společenská hra Costa Rica je typicky rodinná hra, která nabízí možnost uplatnit strategické myšlení a zároveň prověří schopnost riskovat. Hra vás zavede do deštného pralesa, kde budete mít za úkol vyfotografovat co nejvíce zvířat. Úkol to není tak snadný, jak se může na první pohled zdát. Vyvarujte se nebezpečným zvířatům, pořiďte co nejvíce fotek a staňte se nejslavnějším fotografem Costa Ricy!
Pro věk: 8+

Neobvyklí podezřelí

Počet hráčů: 3-16
V Neobvyklých podezřelých se budete snažit spolupracovat, abyste mezi podivnými individui odhalili pachatele. Pouze svědek ví, kdo ohavný čin spáchal, je ale vyděšený a odpovídá jenom ANO a NE. Kde je háček? Detektivové se tážou pouze na otázky ohledně pachatelovy povahy, chutí a zvyků a ne jeho vzhledu. Spekulujte a vymýšlejte nejrůznější teorie, abyste propojili jednotlivé podezřelé.
Pro věk: 14+

Ostrov Skye

Počet hráčů: 2-5
Ve společenské hře Ostrov Skye se stanete klanovým náčelníkem, který buduje svá panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Staňte se králem ostrova Skye. Ostrov Skye je hra, která osloví pokročilejší hráče. Hra vychází částečně z oblíbeného principu Carcassonne, ale je mnohem více strategická a plánovací.
Pro věk: 8+

Ominoes: Kostky bohů

Počet hráčů: 2-4
V abstraktní kostkové hře Ominoes: Kostky bohů vytváříte souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým zvoleným symbolem. Zapojte strategické myšlení, využijte chytře speciálních symbolů na kostkách a staňte se vítězem ve jménu svého boha.
Pro věk: 8+

V kostce! Mini První barvy

Počet hráčů: 2+
Hra V kostce! mini je vytvořena speciálně pro předškoláky. Je určena pro děti od 3 let a obsahuje 24 karet s obrázky, na kterých si děti hravou formou procvičují poznávání barev. Děti mohou na oboustranných kartách také popisovat obrázky nebo se jimi inspirovat při vyprávění příběhu.
Pro věk: 3+